Hatay depremi nedeniyle fabrikamiz tamamen yıkılmış olup üretimimiz Aliağa OSB'nde devam edecektir. Enkazımız kalkıp durmlar netleşene kadar tüm gönderi ve yazışmalar yeni adresimizden yapılacaktır.
Adres: Çoraklar Mahallesi 5001 Sokak No : A3/18 Aliağa OSB / Nemrut KSS Aliağa/İZMİR

Polyester Juki Dikiş İpliği

Kopma mukavemeti yüksek dikiş ipliği 300 derece ısı ve gıdaya uygun aviraj yağı kullanıldı.

Polyester İpliği Nedir?
Polyester elyafından üretilen tam yapay sentetik iplik türü polyester iplik olarak tanımlanmaktadır. Petrol türevidir. Filament ya da ştapel elyaftan üretilmektedirler. Polyester lifleri tek başına kullanılabilir. Aynı zamanda farklı doğal ya da yapay liflerle de kullanılabilmektedir.

Polyester Hammaddesi

Petrol ürünü ve taş kömürü katranı polyester hammaddesini oluşturmaktadır. Polyester liflerinden birçok giyim eşyası, gelinlik, abiye ve daha birçok üründe yararlanılmaktadır. Polyester saf olarak kullanıldığı gibi yün, keten, pamuk gibi doğal liflerle de karıştırılıp kullanılır. Polyester tüllerde ve saten kumaşlarda da tercih edilmektedir.

Hatay Polyester Dikiş İpliği

Giyim ve daha birçok sektör içinde polyester dikiş ipliği ürünlerinden faydalanılmaktadır. Polyester dikiş ipliklerinin engin renk yelpazesi bulunmaktadır. Gömleklerde, tshirtlerde, kadın ve erkek iç giyiminde, havlu, bornoz, mayo ve bikinilerde sıklıkla tercih edilen polyester dikiş iplikleri hafif dokumalı ve triko kumaşlarda da kullanılabilmektedir.

Polyester dikiş ipliklerinden sadece giyim sektöründe kullanılmamaktadır. Çanta, kemer, çadır, branda, korse ve yelken bezi dikişlerinde kullanıldığı gibi yatak, kapitone ve mobilya döşemelerinde, perdelerde polyester dikiş ipliklerinden yararlanılmaktadır. Polyester dikiş ipliği, ışığa karşı dayanıklılığı yüksek olduğundan en fazla perdelerin yapımında sıklıkla tercih edilmektedir. Hatay’da Polyester dikiş ipini yılların getirdiği tecrübe ile Mısırlı İplikçilik üretmektedir.

Bir cevap yazın