Hatay depremi nedeniyle fabrikamiz tamamen yıkılmış olup üretimimiz Aliağa OSB'nde devam edecektir. Enkazımız kalkıp durmlar netleşene kadar tüm gönderi ve yazışmalar yeni adresimizden yapılacaktır.
Adres: Çoraklar Mahallesi 5001 Sokak No : A3/18 Aliağa OSB / Nemrut KSS Aliağa/İZMİR

KURUMSAL

Mısırlı İplikçilik; 1979 yılında yılında Osman Mısırlı tarafından kurulmuştur. Osman Mısırlı, işe ilk fora ipliği üreterek başlamıştır. Öncesinde Osman Mısırlı fora makinasında tamir ustasıdır. Türkiye’nin birçok ilinde de makina tamirciliği de yapmıştır.

O dönemde İtalyan makinalarda hem dikiş hem tamir yapabilen Osman Mısırlı, sektörde tespit ettiği hatalı hususları yapmayacak bir tesis kurmayı hedeflemiş ve 1979 yılında tesisini kurmuş, kendi atölyesinde iplik üretmeye başlamıştır. Makine tamiri yaptığı müşteri ve arkadaşlarının tam desteğini alarak kısa zamanda bilinirliğe ulaşmıştır.

1987 yılında oğlu Erdoğan Kadir Mısırlı’ nın da kendisine katılmasıyla orta ölçekli iplik atölyesi, iplik fabrikası haline gelmiş ve sektörde pek çok yeniliğe birlikte imza atmışlardır.

Mısırlı İplikçilik, 1979 yılından beri faaliyet göstermektedir ve yaklaşık 1000 bayisi bulunmaktadır. Mısırlı iplikçilik, kalitesi ve disiplinli çalışma anlayışıyla Türkiye’de aranan bir marka olmuştur. Çalışanlarına ve müşterilerine katma değer olmayı kendine ilke edinen firmamız, mutlu personel – mutlu müşteri yaklaşımını kurulduğu günden bu yana benimsemiştir.

Fora ipliği ile başlayan üretim, mekwall ve saraç ipliği ile devam etmiştir. Şu an kopma mukavemetli dikiş iplikleri de yapılmaktadır. Teknolojiler ve sanayideki ihtiyaçlar değiştikçe de yürüttüğü AR-GE çalışmalarıyla çağa hızlıca ayak uydurmakta ve sektördeki ihtiyaçları önceden tespit edebilmektedir.

Her türlü büküm hizmetinin yanı sıra iplik kullanılan her sektöre hizmet vermektedir. Big bag, ayakkabı, çanta, cüzdan, kemer, , kot pantolon, karton dikimi, döşeme, otmobil ve traktör koltuğu gibi iplik kullanılan bir çok firmanın çözüm ortağıdır.

Cam elyaf kullanımının arttığı son yıllarda ülkemizin en büyük cam elyaf tedarikçisi haline gelmiştir. Ayrıca oyun parkındaki oyun kafeslerinin örülmesinde kullanılan iplikler firmamız tarafından üretilmektedir.

Ar-Ge çalışmalarını bizzat yöneten Erdoğan Kadir Mısırlı, halen firmamızın başında olup mütevazı çalışma anlayışıyla sektöre yön vermeye devam etmektedir.